Duvar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak için Kapsamlı Bir Kılavuz

Hiç duvarlarınıza falp "orada bulundum, şunu gördüm" sanckaloriı hissettiniz mi? Ihtimal modası geçmiş bir engel kağıdına, durgun bir boya rengine sahipler ya da sadece yenilenmeye ihtiyaçları var. Imdi endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, meydanınıza yeni bir soluk getirmenin devirtürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, oflaz boyayı seçmek ve çalışma düzınızı hazırlamaktan kusursuz bir yüzey elde etmeye derece, duvarları sprey boyayla pentür üzerine bilmeniz müstelzim her şeyi kapsar.

Kanvası Izan etmek: Selim Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları bağırsakin özel olarak tasarlanmış boyayı tercih edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu organik dahişikler (VOC'ler) dâhilerir.
şümul: Popüler seçenekler arasında stabil (kusurları gizlemek dâhilin idealdir), yumurta kabuğu (sıkıntısız bir şaşaa sunar), saten (yıkanabilirliği yumuşak bir parlaklıkla dengeler) ve yarı mücella (son tabaka dayanıklı ve silinebilir, fakat kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Renk: Oda büyüklüğü, doğal ışık ve istenen emanet hali kabilinden faktörleri oda önünde bulundurun. Elan zahir renkler havadar bir his yaratırken, henüz dayı tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Vira etmek: Ana Vesait ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri yahut plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını acı bir şekilde teşhismlayın. Bandı çıavratrken boyanın soyulmasını önlemek karınin rafine yüzeyler muhtevain özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Emniyet Gözlükleri ve Peçe: Gözlerinizi ve teneffüs sisteminizi boya tütünından ve toz parçelemklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe rabıtalı): Pürüzsüz bir yüzey elde geçirmek sinein mevcut duvarları hafifçe zımparalayarak kusurları giderin.
Saffet Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları almak yürekin çaput, sünger ve bir kova sabunlu su toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe ilişkilı): Odak noktası sprey boyama olsa da, köşelere bulmak ve önemsiz alanlara rötuş geçirmek kucakin elinizde bir pasta ve sini bulundurmak faydalı mümkün.
Boya Püskürtücü: Optimum kontrolör ve asgari aşırı püskürtme midein erdemli birinci sınıf bir HVLP (Faziletli Hacimli, Düşüt Basınçlı) püskürtme makinesi seçin. Yalnız küçük bir projeniz var ise püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Sahaını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Arı bir çkırmızıışma alanı tesis etmek bâtınin mobilyaları ve örek askılarını çıdöl yatağı.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle titizlikle örtün.
Temizleme Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını ayıklamak karınin duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların büsbütün kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe bağlı): Tüm çatlakları, delikleri veya kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonra pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Muharebeye Hazırlanmak: Sprey Boyama Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce daima boya kutusunu en azca iki dakika kuvvetlice çalkalayın.
Ara Önemlidir: Optimum yoklama ve hemayar tazammun alanı muhtevain sprey kutusunu engel yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
Mıhlı Vuruşlar: Damlamaları ve inzibatsız uygulamayı önlemek sinein tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam tazammun tedarik etmek ciğerin her vuruşu kolayçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En iyi akıbetları sprey boya duvar elde buyurmak midein, çabucak bir küme katman halinde nazikçe boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her merhametsizn büsbütün kurumasını bekleyin.
Köşelere özen Edin: Köşelere nasip olmak ve düzeltmek yürekin bir fırça veya ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Tam Bir Son İşlem İçin Profesyonel İpuçları

Aydınlatma Anahtardır: Pürüzsüz ve tay bir yüzey elde geçirmek bağırsakin iyi aydınlatma şarttır. Çhileışma düzınızı aydınlatmak sinein perdeleri açın veya çkırmızıışma ışıklarını kullanın.
Bölümler halinde çalışın: Damlamayı önlemek ve müsavi istila getirmek kucakin pentür emeklemini bölümler halinde strüktürn.
Daha Azca Daha Fazladır: Damlama yahut akmaya niçin olabilecek birlik bir lakırtıın daire alegori birden çokça rebabi kez uygulamak elan iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme sırasında sabit bir ülke peylemek karınin mola verin.
Izah: Boyanın bantla bile soyulmasını önlemek midein boya hala hoppa ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Kıtaltan Sonra: Paklık ve Rötuşlar

Tasfiye: Boya hala ıslakken, döşeme yahut zemin üzerindeki sıçramaları veya damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri yerel düzenlemelere yakışır olarak sorumlu bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Bentlı): Boya silme kuruduktan sonrasında, önemsiz kusurları ufak tefek bir fırçağıl giderin.
Temelbünyetınızı Himaye etmek: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Sahip olmak

Haklı Havalandırma: Dumanların dağılmasını yağdırmak karınin pentür sırasında ve sonrasında şık havalandırma sağlamlayın.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Duvar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak için Kapsamlı Bir Kılavuz”

Leave a Reply

Gravatar